İptal ve İade İşlemleri

JustForChef üzerinden verdiğiniz siparişlerde her zaman güvence altındasınızdır. Memnun kalmadığınız ürünleri iade edebilir, vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal edebilirsiniz.

  • İade İşlemleri
  • İptal İşlemleri

Teslim edilen ürünlerin tedarikçinin belirttiği özelliklerden farklı özelliklere sahip olması, farklı ürün teslimatının yapılmış olması, ambalajının bozuk olması, teslimat sırasında soğuk zincirinin kırılmış olması, raf ömrünün %70'inin tükenmiş veya ithal ürünlerde 3'de 2'sinin tükenmiş olması durumunda iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Memnun kalmadığınız ürünler için iade talebinizi Mevcut Siparişlerim ekranından iade sebebinize uyan talebi seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Tedarikçinin iade talebinizi onaylaması ardından 7 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir. İade edilen tutarın artı bakiye olarak hesabınıza yansıma süresi, bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İade işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için Müşteri Yardım Merkezini ziyaret ediniz.

Hatalı verilen ya da vazgeçilen siparişlerinizi ya da sipariş içerisinde bulunan herhangi bir ürünü tedarikçi, sevkiyat onayı vermeden kolaylıkla iptal edebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz siparişleriniz ya da sipariş içerisinden çıkarmak istediğiniz ürünler için Mevcut Siparişlerim ekranından iptal işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İptal ettiğiniz siparişleriniz tedarikçiye iletilmeyecektir.

Sipariş içerisinde iptal ettiğiniz ürünler sebebiyle siparişinizin, tedarikçinin kabul ettiği minimum sipariş tutarı altında kalmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sipariş toplamınızın minimum sipariş tutarı altında kalması durumunda, sistem sizi uyaracak ve iptal işleminden vazgeçmeniz ya da sipaşinizi tamamiyle iptal etmeniz istenecektir. Siparişinize başka bir ürün eklemek için lütfen siparişinizi iptal edip yeni bir sipariş oluşturunuz.

İptal edilen ürün bedelleri yapmış olduğunuz ödeme şekli ile 7 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir. İade edilen tutarın artı bakiye olarak hesabınıza yansıma süresi, bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

İptal işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için Müşteri Yardım Merkezini ziyaret ediniz.